Multimédia

Multimédia jsou oblast informačních a komunikačních technologií, která je charakteristická sloučením audiovizuálních technických prostředků s počítači či dalšími zařízeními. Jako multimediální systém se označuje souhrn technických prostředků (např. osobní počítač, zvuková karta, grafická karta nebo videokarta, kamera, mechanika CD-ROM nebo DVD, příslušný obslužný software a další), který je vhodný pro interaktivní audiovizuální prezentaci.

Multimediální a Audiovizuální a prezentační technika

Prezentační audiovizuální technika se za poslední dekádu stala nedílnou součástí vybavení většiny firem. Důvod tohoto trendu je jednoduchý. Audiovizuální technika, zkráceně též AV technika, totiž několikanásobně zvyšuje efektivitu prezentací, porad a přednášek. I proto se při modernizaci klade důraz na kvalitní AV techniku nejen ve zmíněných obchodních společnostech, ale také ve školách.

Zobrazit nabídku produktů

Videokonference

Videokonference představuje moderní způsob multimediální komunikace umožňuje současný přenos zvuku, obrazu a dat mezi dvěma i více účastníky. Je to také komunikace na libovolnou vzdálenost probíhající v reálném čase.

Zobrazit nabídku produktů

Ozvučovací systémy

Ozvučovací systémy jsou nezbytnou součástí výbavy supermarketů, obchodních domů, hotelů, zábavních center, sportovních zařízení, škol, veřejných institucí, úřadů, letišť, nádraží i průmyslových podniků (staveb, výrobních závodů apod.). V posledních letech se intenzivně rozvíjí tzv. SR systémy, které slouží ke kvalitnímu ozvučení divadel, kin apod.

Zobrazit nabídku produktů

Satelitní technika

Satelitní přijímač dekóduje signál přijatý parabolickou anténou a konvertovaný LNB na nižší frekvenci. Satelitní přijímače rozdělujeme na analogové a digitální. Výstupem satelitního přijímače je většinou videosignál (např. PAL, NTSC), který je připojen k televizoru.

Zobrazit nabídku produktů

Antény

Antény je zařízení k příjmu nebo k vysílání rádiových signálů, je to část vysokofrekvenčního vedení upravená tak, aby účinně vyzařovala energii do prostoru.

Zobrazit nabídku produktů
WordPress Image Lightbox